Wlew dożylny Elektrolity

Elektrolity, zwłaszcza potas, wapń, magnez i sód zapewniają nam zdrowie i energię do ciężkiej pracy. Potas wraz z magnezem i wapniem sprawia, że serce pracuje regularnie. Odgrywa on również bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego. Warunkuje prawidłową pracę mięśni, wpływając na sprawność ruchową. Potas pobudza także wydzielanie insuliny oraz uczestniczy w spalaniu węglowodanów i białek. Pierwiastek ten bierze też udział w dotlenianiu mózgu, dzięki czemu poprawia koncentracje. Stężenie potasu i magnezu jest ściśle ze sobą powiązane. Niedobór potasu ma bezpośredni wpływ na stężenie magnezu w naszym organizmie, upośledzając jego wchłanianie w nerkach i tym samym powodując jego niedobór. Stąd też niedobór potasu często współistnieje z niedoborem magnezu. Oba elektrolity wpływają na funkcjonowanie niemal wszystkich narządów w naszym organizmie.

Niedobór elektrolitów – objawy i skutki

Nieprawidłowy poziom elektrolitów może prowadzić do zaburzeń funkcjonowania organizmu. Ich utraty trudno jednak uniknąć. Dochodzi do niej m.in. przy wysokiej temperaturze – podczas upałów ciało się poci, a wraz z nim w organizmie ubywa elektrolitów. Ten sam mechanizm działa w przypadku wysiłku fizycznego – ciężkiej pracy czy intensywnego treningu. Elektrolity tracimy też w przebiegu infekcji wirusowych oraz innych chorób, którym towarzyszy gorączka. Ich niedobór może być także spowodowany wymiotami i biegunką. Obniżenie stężenia elektrolitów w organizmie jest również konsekwencją biegunki po alkoholu. Wśród pozostałych przyczyn niedoboru elektrolitów wymienia się rygorystyczną dietę, picie zbyt małej ilości płynów oraz zażywanie leków moczopędnych i przeczyszczających.

Objawy braku elektrolitów w organizmie

  • drżenie i skurcze mięśni,
  • obrzęki,
  • biegunki lub zaparcia,
  • nudności, bóle głowy,
  • senność, osłabienie i zmęczenie,
  • pogorszenie samopoczucia, podenerwowanie.

Zalety kroplówki z elektrolitami:

  • przywrócenie właściwego stanu wodno-elektrolitowego

  • zapobieganie skurczom mięśni nóg

  • odpowiednie nawodnienie organizmu poprzez uzupełnienie stanu elektrolitów

  • zmniejszenie zmęczenia organizmu

  • poprawa samopoczucia i nastroju pacjenta

  • zwiększona regeneracja

  • przeciwdziałanie opuchliznom i drżeniu kończyn

Jak się przygotować do przyjęcia kroplówki?

W zasadzie nie trzeba się przygotowywać, kroplówka nawadnia organizm, jednak warto pamiętać o piciu wody, wtedy wszystkie składniki jeszcze lepiej absorbuje nasz układ krwionośny, a następnie rozprowadza je do każdej komórki w naszym organizmie, aby go odżywić.
Są Kroplówki takie jak chelatacja bądź autochemotransfuzja, gdzie warto wypić wcześniej 2 litry wody.
Wszystkich niezbędnych informacji udzielimy Ci podczas konsultacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez formularz.

VITMED W LICZBACH

RODZAJE KROPLÓWEK WIT.15
STANOWISK DO WLEWÓW6
ILOŚĆ POMIESZCZEŃ6
OFEROWANE USŁUGI10

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek8:00 – 19:00
Sobota – Niedziela*Na telefon

*tylko w nagłych przypadkach

+48 509 709 007

NASZA LOKALIZACJA

48-300 Nysa, Rynek 40
For privacy reasons Google Maps needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. zaproponuj datę, opisz w kilku słowach z jakiej usługi chciałbyś/chciałabyś skorzystać.