Wlew dożylny – Chelatacja Kwasem ALA

Kwas alfa-liponowy (inaczej kwas tiooktanowy) jest to kwas znajdujący się w każdej komórce naszego ciała. Jest to substancja dobrze rozpuszczalna zarówno w wodzie jak i w tłuszczach. Zdrowy organizm potrafi wytworzyć wystarczającą ilość kwasu alfa-liponowego. Niestety im starsi jesteśmy nasz organizm wytwarza coraz mniej tego związku co skutkuje większymi uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki a w wyniku więcej infekcji. Mechanizmy antyoksydacyjne wraz z wiekiem stają się mniej skuteczne, dlatego osoby starsze są bardziej narażone na negatywny wpływ stresu oksydacyjnego. Chelatacja dożylna dostarczy niezbędne ilości i pozwoli lepiej zabezpieczyć się przed bakteriami i infekcjami.

Działanie kwasu ALA

  • Jest silnym przeciwutleniaczem – działa zarówno wewnątrz komórek oraz jednocześnie poza nimi.

  • Usuwa reaktywne formy tlenu (eliminuje wolne rodniki).

  • Ma zdolność do regeneracji innych antyoksydantów witamina C, witamina E, koenzym Q10 czy glutation.

  • Zapobiega starzeniu się komórek (poprawia funkcje mitochondrialne komórek).

  • Zmniejsza wydzielanie markerów stanu zapalnego.

  • Może zmniejszać negatywne skutki zatruć metalami ciężkimi – takimi jak rtęć, arsen, kadm oraz ołów. Badania wskazują, że kwas alfa-liponowy posiada zdolność usuwania zakumulowanej w nerkach rtęci oraz zwiększa usuwanie jej wraz z żółcią. Ponad to zaobserwowano, że uszkodzenia tkanki nerwowej spowodowane zatruciem rtęcią są ograniczane dzięki właściwościom antyoksydacyjnym kwasu alfa-liponowego.

  • Minimalizuje negatywne skutki chemioterapii – wiele klasycznych chemioterapeutyków powoduje spadek aktywności enzymów antyoksydacyjnych (katalazy, dysmutazy ponadtlenkowej, reduktazy glutationowej, peroksydazy glutationowej i S-transferazy glutationowej) oraz wzrost peroksydacji lipidów. Kwas alfa-liponowy znacznie ogranicza te zmiany, nierzadko przywracając wyżej wymienione parametry do wartości kontrolnych.

  • Jest używany w terapii cukrzycy – poprawia efekt stosowania insuliny, korzystnie działając na metabolizm glukozy i obniżając poziom cukru we krwi. Wykazuje szereg właściwości hipoglikemicznych: po pierwsze ogranicza akumulację triacylogliceroli w trzustce, które prowadzą do uszkodzeń komórek, po drugie zapobiega powstawaniu insulinoodporności, po trzecie zwiększa efektywność insuliny w stymulowaniu do pobierania glukozy do komórek mięśniowych, syntezy glikogenu i utleniania glukozy. Kwas alfa-liponowy wpływa szczególnie korzystnie w cukrzycy typu 2 oraz we wczesnych stadiach rozwoju choroby, sprawdza się także w terapii powikłań tej choroby (np. cukrzycowej neuropatii lub uszkodzeniu nerek).

  • Wspomaga odchudzanie –  może znacznie poprawić metabolizm glukozy i tłuszczu. W konsekwencji większa część cukrów i tłuszczów w żywności zostanie podzielona i zużyta na energię, a nie na tłuszcz.  Kwas ALA hamuje również produkcję chemeryny, cząsteczki związanej z otyłością i zespołem metabolicznym. W ten sposób kwas liponowy pomaga zwalczać otyłość i cukrzycę.

  • Zapobiega uszkodzeniom wywołanym niedokrwieniem i reperfuzją (reperfuzja to przywrócenie przepływu krwi w niedokrwionym narządzie. Często wiąże się z wystąpieniem zespołu poreperfuzyjnego, co skutkuje śmiercią części komórek należących do danej tkanki). Chroni wiele narządów przed negatywnymi skutkami niedotlenienia : m.in. nerki, serce, wątrobę, siatkówkę oka oraz mózg. W przypadku niedotlenienia komórek nerwowych stwierdzono, że kwas alfa-liponowy zapobiega obniżeniu gęstości neuronów, a także prawdopodobnie wywiera wpływ antyapoptyczny.

  • Normalizuje ciśnienie krwi, a także zapobiega patologicznym zmianom naczyń krwionośnych oraz nerek: przerostowi aorty, tętnic i tętniczek nerkowych, uszkodzeniom kłębuszków nerkowych i białkomoczowi, wywołanymi przez nadciśnienie. Badania sugerują, że kwas alfa-liponowy zmniejsza wytwarzanie endoteliny  – specjalnego białka powodującego obkurczanie naczyń krwionośnych oraz stymulującego powstawanie komórek mięśniówki naczyń, którego nadekspresja często towarzyszy w nadciśnieniu.

  • Obniża poziom złego cholesterolu – badania kliniczne potwierdzają, że kwas alfa-liponowy obniża poziom złego cholesterolu LDL i trójglicerydów jednocześnie podwyższając poziom dobrego cholesterolu – HDL.

  • Chroni mózg – ze względu na swoje właściwości antyoksydacyjne kwas liponowy działa więc jako silny środek neuroochronny. Promuje regenerację neuronów i może zwalczać chorobę neurodegeneracyjną. U szczurów podawanie kwasu liponowego po udarze ma znaczący wpływ na neurorezystencję. Promuje długotrwałe odzyskiwanie funkcji poprzez wzmocnione działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. W innym badaniu na szczurach wykazano, że kwas liponowy zmniejsza uszkodzenie mózgu i zwiększa przeżywalność po udarze. Wśród innych mechanizmów kwas liponowy poprawia funkcjonowanie mózgu poprzez zwiększenie stężenia glutationu (GSH).

  • Kwas alfa-liponowy dzięki swoim właściwościom wspiera terapię przy następujących chorobach: chorobie Alzheimera, Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, migrenach i jaskrze.

Oczyszczanie żył jako metoda terapeutyczna

Polega na dożylnym podawaniu pacjentowi, u którego występuje obciążenie metalami ciężkimi, związków chelatacyjnych. Mają one za zadanie usunąć metale ciężkie z organizmu. Lista schorzeń, w których stosuje się leczenie chelatacją jest bardzo długa. Należą do nich m.in.: choroby nowotworowe, choroba wieńcowa, zaburzenia krążenia, zatrucia metalami ciężkimi i grzybami, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, zawał serca, zaburzenia krążenia mózgowego, depresja czy choroba Alzheimera.

Składniki wlewu z Kwasem ALA:

Składnikami terapii są aktywne substancje, które na drodze chemicznej wychwytują pewne metale i minerały znajdujące się w organizmie. Chelatory wykorzystywane w terapii to kwas ALA. Po wprowadzeniu substancji w postaci kroplówki do organizmu, chelator „wychwytuje” z blaszek miażdżycowych wapń i powoduje „czyszczenie” naczyń krwionośnych ze złogów lipidowo – cholesterolowych. Mniej więcej dwie godziny po zakończeniu wlewu dożylnego około 80% podanego chelatora jest już wydalone do moczu. Substancja ta, w przeciwieństwie do większości spożywanych leków przede wszystkim nie obciąża organizmu.  Nie wchodzi w metabolizm i jest wydalana w całości.

Jak się przygotować do przyjęcia kroplówki?

W zasadzie nie trzeba się przygotowywać, kroplówka nawadnia organizm, jednak warto pamiętać o piciu wody, wtedy wszystkie składniki jeszcze lepiej absorbuje nasz układ krwionośny, a następnie rozprowadza je do każdej komórki w naszym organizmie, aby go odżywić.
Są Kroplówki takie jak chelatacja bądź autochemotransfuzja, gdzie warto wypić wcześniej 2 litry wody.
Wszystkich niezbędnych informacji udzielimy Ci podczas konsultacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznie lub poprzez formularz.

VITMED W LICZBACH

RODZAJE KROPLÓWEK WIT.15
STANOWISK DO WLEWÓW6
ILOŚĆ POMIESZCZEŃ6
OFEROWANE USŁUGI10

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek8:00 – 19:00
Sobota – Niedziela*Na telefon

*tylko w nagłych przypadkach

+48 509 709 007

NASZA LOKALIZACJA

48-300 Nysa, Rynek 40
For privacy reasons Google Maps needs your permission to be loaded.
Wyrażam zgodę

Umów się na wizytę

Wypełnij poniższy formularz. zaproponuj datę, opisz w kilku słowach z jakiej usługi chciałbyś/chciałabyś skorzystać.